STOWARZYSZENIE SIEMONIA - PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

Najserdeczniejsze życzenia z okazji

Świąt Bożego Narodzenia;

aby były pełne bliskości, mimo obowiązującego dystansu,

wzajemnej miłości i dobroci.

Niech wigilijna noc obdarzy nas zdrowiem, bo ono dziś jest najważniejsze,

ale także przyjaźnią i wzajemną życzliwością,

nie tylko na te święta ale i na cały przyszły rok.

A ten, niech będzie szczęśliwy i przyniesie nam  radość, nadzieję i optymizm.

Wszystkiego najlepszego

życzy

Zarząd Stowarzyszenia:

SIEMONIA-PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

BARBÓRKA 2021r.

Wszystkim Górnikom w Dniu Ich Święta

Składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy.

Niech w tych trudnych czasach, praca zawodowa przynosi Wam  jak najwięcej zadowolenia i satysfakcji,

a sprawy osobiste niech układają  się  zawsze zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami.

Wszystkiego najlepszego – ale przede wszystkim zdrowia i codziennej opieki Św. Barbary – patronki górniczej braci.

Pamiętamy także o  Basiach, Basieńkach i Barbarach - składając  najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

Dzień Seniora.

Obraz znaleziony dla: obrazy dla dnia seniora

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:

1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,

20 października jako Europejski Dzień Seniora

14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora

W tym dniu  organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz instytucje aktywizujące osoby starsze wspólnie obchodzą święto seniorów, którego celem   jest promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami.

Według danych demograficznych do 2050 roku liczba osób powyżej 60 roku życia wzrośnie do prawie 2 mld.

Od dłuższego czasu zauważalny jest demograficzny proces starzenia się społeczeństwa, a za kilkadziesiąt lat Polska będzie jednym z najstarszych narodów w Europie.

Na szczęście, zmienia się na lepsze wizerunek seniora. Dziś starość przestaje oznaczać zniedołężnienie, a staje się kolejnym etapem życia, w którym osoby starsze mogą realizować swoje zamierzenia oraz rozwijać własne zainteresowania.

Coraz częściej seniorzy poszukują nowych form aktywności i zaczynają uczęszczać do Klubów Seniora, Uniwersytetów III Wieku, do lokalnych stowarzyszeń. Osoby starsze chcą zdobywać nową wiedzę i poszukiwać nowych metod rozwoju.

Dzień Seniora stanowi doskonałą okazję z jednej strony do składania serdecznych życzeń, ale z drugiej do zwrócenia uwagi zarówno na  potrzeby jak  i możliwości osób starszych.

Wszystkim Seniorom z okazji Ich święta składamy życzenia przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.

Ale także  realizacji wszystkich swoich planów i zamierzeń życiowych.

Żeby zawsze mogły liczyć na osoby bliskie, by nigdy nie czuły się samotne.

I żeby pamiętały, że naprawdę warto być aktywnym.

Kwiaty Dream

17 października 2021r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie.

Na placu przed kościołem parafialnym pw. Wszystkich Świętych odsłonięta została tablica upamiętniająca urodzonego 190 lat

temu w Siemoni, bohatera narodowego ks. Serafina Wojciecha Szulca.