STOWARZYSZENIE SIEMONIA - PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Drukuj PDF

 

 

MODERNIZACJA EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW NA TERENIE NASZEJ GMINY

 

( Informacja zamieszczona na prośbę wójta Gminy Bobrowniki -

prosimy o zapoznanie się celem terminowego zgłoszenie w Starostwie Powiatowym ewentualnych uwag  do

przeprowadzonej modernizacji)

 

MODERNIZACJA EWIDENCJI GRUNTÓW I BUDYNKÓW NA TERENIE NASZEJ GMINY

Starosta Będziński informuje, że zakończyły się prace geodezyjne związane z kompleksową modernizacją ewidencji gruntów i budynków na obszarze całego powiatu będzińskiego, w tym gminy Bobrowniki.

W ramach prowadzonych prac m.in. zaktualizowano użytki gruntowe. Opierając się na przepisach geodezyjnych, do użytku „B” określanego w ewidencji gruntów i budynków jako tereny mieszkaniowe zaliczono m.in. podwórza, dojazdy, przejścia, ogrodzenia, trawniki, rabaty.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że w terminie 30 dni od dnia publikacji ogłoszeń Starosty Będzińskiego w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego przepisy dają możliwość zgłoszenia zarzutów do stanu ujawnionego w operacie opisowo-kartograficznym w Starostwie Powiatowym w Będzinie.

Należy dodać, iż zmiany geodezyjne będą miały wpływ na zmianę wysokości podatku od nieruchomości. W przypadku gdy podatnik nie wnosi żadnych zastrzeżeń, musi do organu podatkowego (Wójt Gminy Bobrowniki) złożyć druki informacji podatkowych i deklaracji.

Więcej szczegółów znajduje się w poniżej wskazanym linku oraz w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Będzinie.


Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, zamieszczamy INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PORTALU GEOPORTAL.GOV.PL, na którym mapy odzwierciedlają zmiany opisowo-kartograficzne.