Dzień Seniora.

Obraz znaleziony dla: obrazy dla dnia seniora

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym:

1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych,

20 października jako Europejski Dzień Seniora

14 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora

W tym dniu  organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz instytucje aktywizujące osoby starsze wspólnie obchodzą święto seniorów, którego celem   jest promowanie aktywności osób w podeszłym wieku oraz dążenie do integracji młodszych grup społecznych z seniorami.

Według danych demograficznych do 2050 roku liczba osób powyżej 60 roku życia wzrośnie do prawie 2 mld.

Od dłuższego czasu zauważalny jest demograficzny proces starzenia się społeczeństwa, a za kilkadziesiąt lat Polska będzie jednym z najstarszych narodów w Europie.

Na szczęście, zmienia się na lepsze wizerunek seniora. Dziś starość przestaje oznaczać zniedołężnienie, a staje się kolejnym etapem życia, w którym osoby starsze mogą realizować swoje zamierzenia oraz rozwijać własne zainteresowania.

Coraz częściej seniorzy poszukują nowych form aktywności i zaczynają uczęszczać do Klubów Seniora, Uniwersytetów III Wieku, do lokalnych stowarzyszeń. Osoby starsze chcą zdobywać nową wiedzę i poszukiwać nowych metod rozwoju.

Dzień Seniora stanowi doskonałą okazję z jednej strony do składania serdecznych życzeń, ale z drugiej do zwrócenia uwagi zarówno na  potrzeby jak  i możliwości osób starszych.

Wszystkim Seniorom z okazji Ich święta składamy życzenia przede wszystkim zdrowia i pogody ducha.

Ale także  realizacji wszystkich swoich planów i zamierzeń życiowych.

Żeby zawsze mogły liczyć na osoby bliskie, by nigdy nie czuły się samotne.

I żeby pamiętały, że naprawdę warto być aktywnym.

Kwiaty Dream