Stowarzyszenie :

"SIEMONIA – PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ"

informuje,  że

16 marca 2018r. o godz. 18.00  (w pierwszym terminie)

w  Domu Kultury w Siemoni odbyło się sprawozdawczo-wyborcze

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW

Po przywitaniu zebranych ( zaproszonych gości oraz członków i sympatyków stowarzyszenia), stwierdzeniu prawomocności obrad oraz wybraniu przewodniczącego i sekretarza zebrania, a także: Komisji Uchwał i Wniosków oraz Komisji Wyborczej, prezes stowarzyszenia - Pani Joanna Waler przedstawiła sprawozdanie z działalności stowarzyszenia w 2017r. i podsumowała pracę zarządu w ostatnich czterech latach.

Skarbnik stowarzyszenia - Pan Leszek Fałek zaznajomił zebranych ze sprawozdaniem finansowym za ostatnia kadencję, ze  szczególnym uwzględnieniem mijającego 2017r

Komisja Rewizyjna, która przeprowadziła wewnętrzny audyt działalności stowarzyszenia, stwierdziła wzorowe wykonanie przez Zarząd Stowarzyszenia przyjętych na siebie obowiązków merytorycznych i formalnych, wniosła  o udzielenie Zarządowi absolutorium za rok 2017.

Wobec powyższego Walne Zebranie Członków w wyniku przeprowadzonego głosowania jednogłośnie udzieliło ustępującemu Zarządowi absolutorium za 2017r. Wystąpienia zaproszonych gości oraz gratulacje i wyrazy uznania za kolejne lata pracy dla naszej siemońskiej społeczności, były miły akcentem dopingującym do dalszej, efektywnej pracy.

W kolejnym punkcie zebrania jednogłośną decyzją Walne Zebranie Członków dokonało zmian w statucie, które umożliwiają  ponowne kandydowanie byłym i obecnym członkom władz stowarzyszenia.  Po krótkiej przerwie, podczas której zebrani mogli zapoznać się z materiałem fotograficznym, obrazującym pracę Stowarzyszenia (prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Agnieszkę Błońską) przystąpiono do części wyborczej zebrania.

Zaproponowano, aby ustępujący Zarząd, wobec wzorowego wypełniania powierzonych zadań, pełnił swoją funkcję w dotychczasowym składzie przez kolejną kadencję. W związku z tym, że Pani Maria Czerwiecka - sekretarz Zarządu nie wyraziła zgody na ponowne kandydowanie, zaproponowano kandydaturę Pani Agnieszki Błońskiej, będącej do tej pory członkiem Zarządu oraz Pani Zdzisławy Zaręby na członka Zarządu.

W wyniku przeprowadzonego głosowania  do Zarządu Stowarzyszenia wybrano jednogłośnie:

Panią Joannę Waler - prezes Stowarzyszenia

Pan Jerzy Gadaczek - wiceprezes

Pan Jan Gwóźdź - wiceprezes

Pan Leszek Fałek - skarbnik

Pani Agnieszka Błońska - sekretarz

Pani Wiesława Furgacz - członek Zarządu

Pani Zdzisława Zaręba - członek Zarządu

Następnie przystąpiono do wyboru członków Komisji Rewizyjnej. Zaproponowano następujących kandydatów:

Pana Marka Pałasińskiego na przewodniczącego Komisji,

Pana Kazimierza Smółkę na wiceprzewodniczącego

Pana Wiesława Stręka na sekretarza Komisji.

Jednogłośną decyzją Walnego Zebrania Członków powołano Komisję Rewizyjną w zaproponowanym składzie.

Prezes Stowarzyszenia - Pani Joanna Waler podziękowała za współpracę ustępującemu Zarządowi oraz członkom Stowarzyszenia. Dziękowała także, za zaufanie jakim została obdarzona poprzez ponowny wybór na to zaszczytne stanowisko, prosząc jednocześnie o kontynuację współpracy i wsparcie działalności Stowarzyszenia m.in. poprzez aktywne uczestnictwo w programach proponowanych i organizowanych  przez Zarząd.

Następnie przedstawiono zebranym plan pracy i propozycje zadań do realizacji w 2018r. oraz plan budżetu. Wynikiem akceptacji przedstawionych propozycji była uchwała Walnego Zebrania Członków  zatwierdzająca przedstawiony plan pracy oraz budżetu.

Dziękując za liczny i aktywny udział w obradach Pani Prezes zakończyła Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia S – PTP.