STOWARZYSZENIE SIEMONIA - PRZESZŁOŚĆ TERAŹNIEJSZOŚĆ PRZYSZŁOŚĆ

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Aktualności
Drukuj PDF


BARBÓRKA 2019r.

Wszystkim Górnikom w Dniu Ich Święta 

Składamy życzenia wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w ciężkiej  i odpowiedzialnej pracy.

Niech w tych trudnych czasach, praca zawodowa przynosi Wam  jak najwięcej zadowolenia i satysfakcji,

a sprawy osobiste niech układają  się  zawsze zgodnie z oczekiwaniami i marzeniami.

Wszystkiego najlepszego – ale przede wszystkim zdrowia i codziennej opieki Św. Barbary – patronki górniczej braci.

 

Pamiętamy także o  Basiach, Basieńkach i Barbarach - składając  najserdeczniejsze życzenia imieninowe.

 


 
Drukuj PDF

 

 
Drukuj PDF

 

11 listopada - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

Co roku 11 listopada w naszej gminie odbywa się uroczysta Wieczornica, tak było i w tym roku.

W Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczysta Wieczornica połączona była z rozdaniem nagrody Wójta Gminy „Złote Bobry 2019”.

Nagroda ta jest niezwykle prestiżowym, honorowym wyróżnieniem, przyznawanym już od jedenastu lat osobom i przedsiębiorstwom, które przyczyniają

się do rozwoju i promocji gminy.

Po uroczystym  odśpiewaniu hymnu Polski wręczono prestiżowe statuetki wybranym przez kapitułę laureatom.

Nagrodami w postaci statuetek w kategorii Pro Publico Bono, uhonorowano:

Andrzeja Szymanka, który przez dwanaście lat pełnił funkcję Sołtysa sołectwa Rogoźnik

oraz Klub Sportowy CYKLON.

W kategorii Lider gospodarczy nagrodzeni zostali:

Krzysztof Gaweł - przedsiębiorca,  który w swojej firmie zajmuje się usługami budowlanymi, a zwłaszcza termomodernizacyjnymi

oraz Roman Gwóźdź - właściciel firmy ROM-BRUK.

 

 

Po wręczeniu nagród, obecni na sali widowiskowej goście mieli okazję zapoznać się ze specjalnie przygotowanym na tę okazję programem,

w którym to wystąpił Zespół Śpiewaczy Wymysłowianki, a także lokalni artyści.

Uroczystość zwieńczył występ polskiego wokalisty i prezentera -  Roberta Janowskiego.

 


 

 

 

Źródło: Strona internetowa Urzędu Gminy Bobrowniki

 
Drukuj PDF

plakat akcji

 

Seniorzy to ludzie, którym możemy zazdrościć.

Oni już nic nie muszą, a wszystko mogą i mają w sobie tyle energii, pomysłów i planów, że zarażają tym entuzjazmem innych.


Osób starszych jest z roku na rok coraz więcej. Wydłużająca się przeciętna długość życia sprawia, że w perspektywie najbliższych lat

nastąpi gwałtowny proces starzenia się ludności. Żyjemy coraz dłużej i jesteśmy nie tylko coraz zdrowsi, ale także bardziej świadomi.

Wszystkim powinno zależeć na tym, by seniorzy byli istotną częścią społeczeństwa, by wychodzili z domów, znali swoje prawa i

aktywnie uczestniczyli w życiu społecznym.

Dziś w wielu państwach europejskich, również w Polsce,  problem starzenia się społeczeństwa urasta do rangi kwestii o znaczeniu

strategicznym. Na co dzień jednak zapominamy, że każdy z nas – jeśli ma szczęście – będzie kiedyś seniorem. To w naszym wspólnym

interesie jest, byśmy wszyscy mogli do późnej starości być sprawni, samodzielni i mieszkać w naszym własnym mieszkaniu – a nie w

domu opieki. Dlatego, tak ważna jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia się, właśnie  poprzez

aktywność społeczną. I tu bardzo istotna w realizacji działań służących zaangażowaniu seniorów, wydaje się być rola nie tylko władz

samorządowych, ale również  sektora organizacji pozarządowych działających lokalnie. W całym kraju powstaje mnóstwo takich

inicjatyw wartych rozpowszechniania,  a jednym z przykładów ich realizacji są organizowane po raz pierwszy w naszej gminie -

SENIORALIA, na które bardzo serdecznie zapraszamy!

 

Ponadto, w trosce o swoich mieszkańców, w tym przypadku tych 60+ , również nasza  gmina podejmuje działania, które pozwolą

przedstawiać  oczekiwania i potrzeby osób starszych wobec władz samorządowych. Jednym z nich jest inicjatywa powołania Gminnej Rady

Seniorów, wspierającej aktywność i zaangażowanie obywatelskie seniorów wśród  społeczności lokalnej.

Dlatego też zarządzeniem wójta Gminy Bobrowniki - Pani Małgorzaty Bednarek ogłoszone zostały konsultacje społeczne (od 4.11.2019r do

19.11.2019r.)  dotyczące projektu uchwały w sprawie powołania Gminnej Rady Seniorów w Bobrownikach i nadania jej statutu.

Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Bobrowniki oraz w Biuletynie Informacji Publicznej w Zakładce - Konsultacje Społeczne.

 

Kolejna inicjatywa władz samorządowych skierowana do seniorów - BOBROWNICKI NAWIGATOR SENIORA:

 


 
Drukuj PDF

 

 
Drukuj PDF

 


Jubileusz 90-lecia


KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH


w Siemoni


60-lecie Zespołu Śpiewaczego "SIEMONIANKI"

 


21 września 2019r. w Siemoni świętowano 90-lecie działalności Koła Gospodyń Wiejskich

oraz 60-lecie Zespołu Śpiewaczego "Siemonianki".

 


Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele p.w. Wszystkich Świętych w Siemoni, po której dostojne Jubilatki wraz zaproszonymi gośćmi udały się do Domu Kultury by wspólnie świętować. Z okazji tak pięknego jubileuszu Panie otrzymały wiele gratulacji, życzeń, wyrazów uznania i wsparcia dla tego, co robią dla rozwoju lokalnej społeczności. Podziwiano i dziękowano Paniom za ogromne zaangażowanie i oddanie z jakim kultywują i upowszechniają lokalne tradycje, obrzędy i kulturę, skupiając mieszkańców, tworząc i zacieśniając więzi między pokoleniami.

Wśród składających życzenia obok Wójta Gminy - Pani Małgorzaty Bednarek, byli także Posłowie  na Sejm, Radni Rady Gminy i Powiatu, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z wszystkich sołectw gminy, a także przedstawiciele OSP, Stowarzyszenia oraz pracownicy Domu Kultury.

Po części oficjalnej na scenie Domu Kultury zaprezentowały się  "Siemonianki" a następnie w repertuarze rozrywkowym Pan  Arkadiusz Zgoda -Giczański . Obydwa występy cieszyły się uznaniem gości i nagrodzone zostały gromkimi brawami. Nie zabrakło też,ku uciesze widzów -  bisów. Potem przyszedł czas na wspólną zabawę i biesiadowanie przy akompaniamencie Pani Kseni Mazan.

Z całą pewnością dzień ten pozostanie w miłej pamięci Jubilatek i Ich gości.


Jubileuszowy tort!

Zapraszamy do obejrzenia relacja filmowej z uroczystości jubileuszowych w Siemoni - zobacz!


Pani Joanna Waler - prezes Stowarzyszenia: "Siemonia-Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość" w imieniu wszystkich członków złożyła dostojnym Jubilatkom gratulacje i wyrazy uznania za aktywną i wytrwałą pracę na rzecz upowszechniania i kultywowania kultury i pielęgnowanie tradycji ludowej, przekazując na ręce Pani Aliny Szaleniec okolicznościowy list gratulacyjny. Z okazji tak pięknego Jubileuszu Zarząd Stowarzyszenia przygotował wystawę fotograficzną dokumentującą 90-letnią działalność Koła, którą można oglądać w Domu Kultury w Siemoni.

 

Trochę historii:

Oficjalnie Koło Gospodyń Wiejskich rozpoczęło swoją działalność po rejestracji w Starostwie Powiatowym w Będzinie w 1929r.

Założycielką Koła i pierwszą jego przewodniczącą była  zaledwie 18-letnia nauczycielka szkoły w Siemoni - Pani Antonina Marcinkowska, która swoim zapałem i entuzjazmem obudziła nowe życie na wsi. Pamięć o niej na długie lata pozostanie wśród mieszkańców Siemoni.

Antonina Marcinkowska

Koło liczyło wtedy 25 członkiń ( Jóżefa Czerska, Anna Dzwonnik, Maria Fisior, Julia Gwóżdź, Maria Horzela, Elżbieta Horzela, Antonina Kadłubiec, Felicja Klimczyk, Antonina Kotuła, Bronisława Nobis, Marcjanna Rudzka, Elżbieta Rudzka, Antonina Skrzypiec, Antonina Słania, Bronisława Słania, Maria Stanowska, Bronisława Strupczewska, Maria Szmagiel, Antonina Sznura, Bronisława Sznura, Józefa Tajer, Maria Underman, Zofia Zrałek)


 

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich - 1937rok


Pod kierownictwem Antoniny Marcinkowskiej powstał amatorski zespół - pierwowzór "Siemonianek", którego pierwszym przedstawieniem było Wiejskie Wesele z obrzędami ludowymi i kapelą w strojach ludowych. Warto wspomnieć , ze siemoński chór jest jednym z najstarszych na ziemi będzińskiej. Tak jak dawniej, swoimi występami upiększa gminne uroczystości, reprezentuje gminę w przeglądach i festiwalach muzycznych. Zdobywa liczne nagrody, dyplomy i wyróżnienia na przeróżnych przeglądach amatorskich zespołów folklorystycznych, nie tylko na szczeblu regionalnym. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkie osiągnięcia zespołu, przypomnimy chociaż jedno - nobilitujące wyróżnienie z rąk Starosty Powiatu Będzińskiego otrzymane za 2010r. w postaci tzw. "Kasztelanki". Natomiast na zdjęciu poniżej - Siemonianki na XXV Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych Vici, gdzie zostały wyróżnione w kategorii "Zespołu śpiewacze", co szczególnie istotne, bo w roku obchodów 75-lecia KGW.


XXV Wojewódzki Przegląd Zespołów Folklorystycznych VICI - Chorzów 2004r.

Liczba członkiń Koła Gospodyń Wiejskich systematycznie rosła. W związku z tym pojawiła się  potrzeba zakupu charakterystycznego dla "Siemonianek" stroju. Tak więc już od  1933r. Gospodynie pokazywały się w tradycyjnych strojach - białych bluzkach, spódnicach z satynowym bolerkiem w kolorze bordo z kwiecistymi wzorami oraz białych fartuchach. Dzisiejszy strój powstał w latach 50-tych i nawiązuje stylistycznie do pierwowzoru. Na zdjęciu poniżej Koło Gospodyń Wiejskich w roku 2014 - kiedy to nasze Panie  świętują swoje 85-lecie.

Jubileusz 85-lecia KGW - 2014r.

Wracając jeszcze do  czasów przedwojennych - jednym z ważniejszych wydarzeń w życiu Gospodyń z Koła Wiejskiego było wzięcie udziału w Krajowych Dożynkach w Spale 1933r. w których brał udział sam Prezydent Ignacy Mościcki.

II wojna światowa skutecznie uniemożliwiła działalność Koła, ale w okresie powojennym chęć przystąpienia do Koła i Zespołu Śpiewaczego stała się jeszcze silniejsza. Rzeczywistość była trudna i mimo szczerych chęci do działania, momentami bardzo trudno było się w niej odnaleźć. Pojawiło się rozżalenie z braku akceptacji władzy do działań Koła w sprawie próby budowy funkcjonalnej świetlicy dla potrzeb mieszkańców. Musiało upłynąć wiele lat, by w końcu władze zdecydowały się zaakceptować budowę Domu Ludowego. Związana z tym poprawa nastrojów sprawiła, że do Koła dołączyło wiele młodych kobiet i  w 1958r. Koło Gospodyń liczy już 95 osób.

Kolejne lata to  szeroka działalność na rzecz lokalnej społeczności. Gospodynie biorą aktywny udział w prelekcjach na temat prowadzenia gospodarstwa domowego, ogródków przydomowych, hodowli zwierząt,  propagują czytelnictwo, organizują zabawy karnawałowe i inne imprezy, z których dochód przeznaczają  na zakup urządzeń gospodarstwa domowego ułatwiające pracę gospodyniom wiejskim.

Rok 1966 - Tysiąclecie Państwa Polskiego to czas wzmożonej działalności Koła, które w związku z chęcią uczczenia jubileuszu podejmuje szereg  inicjatyw i zadań służących mieszkańcom, głownie natury produkcyjnej i porządkowo-sanitarnej. Ale nie tylko.

1966r.- Tysiąclecie Państwa Polskiego

W 1969r. Koło obchodzi swoje 40-lecie powstania i działalności. W tym ważnym dla Gospodyń dniu nastąpiło uroczyste poświęcenie sztandaru, na którym obecna była Pani Antonina Marcinkowska- założycielka Koła.

1969r- 40-lecie KGW- poświęcenie sztandaru

Czasy współczesne to kontynuacja wieloletniej tradycji Koła Gospodyń Wiejskich. Panie jak niegdyś, aktywnie włączają się w życie społeczne i kulturalne. Z radością i ochotą wspierają każdą imprezę gminną , nadając jej właściwego i unikalnego charakteru. Zespół Śpiewaczy propaguje twórczość ludową oraz wierność tradycji. Z dumą reprezentuje Siemonię i Gminę na wszelakich przeglądach piosenki i festiwalach zdobywając wiele nagród i wyróżnień.

 


 

 
Drukuj PDF

 

ZEBRANIE WIEJSKIE w Siemoni.

3 września 2019r.


3 września w Domu Kultury w Siemoni odbyło się pierwsze z cyklu jesiennych zebrań wiejskich w gminie Bobrowniki.Następne zebrania  w poszczególnych sołectwach odbywać się będą w kolejne  wtorki i czwartki aż do 26 września.

Poniżej przedstawiamy program zebrania w Siemoni:

W zebraniu udział wzięła Pani Małgorzata Bednarek, sekretarz gminy Pani Aleksandra Król - Skowron a także przedstawiciele referatów Urzędu Gminy oraz przedstawiciel Powiatowego Zarządu Dróg.

Niestety, mimo zaproszenia na zebraniu nie pojawili się przedstawiciele firmy Strabag, realizującej inwestycję przebudowy drogi wojewódzkiej nr 913. Szkoda, bo była to  dobra okazja by zapoznać  mieszkańców z czekającymi nas w związku z tym uciążliwościami.

Pani wójt przekazała mieszkańcom informację, że w Sączowie ( w byłym pawilonie handlowym) mieści się "sztab " firmy Strabag - i tam można się informować w sprawie prowadzonej inwestycji.

W 2019r. w sołectwie Siemonia realizowane były następujące inwestycje:

- oddanie do użytku boiska przy Szkole Podstawowej, którego budowa kosztowała 700 tys. zł (prawie połowę wartości inwestycji przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki)

- przygotowanie dokumentacji projektowej na budowę kanalizacji na ul. Młyńskiej ( wykonanie 2019/2020r.)

- zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Siemonia

-budowa otwartych stref aktywności fizycznej ( budowa placu zabaw dla dzieci przy szkole w Siemoni)

- remont Biblioteki w Domu Kultury w Siemoni ( finansowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu).

- odwodnienie drogi powiatowej (ok. 800 m ul. Kościuszki) realizowany przez Powiatowy Zarząd Dróg ( wartość ok.570 tys. zł z czego gmina dokłada 180 tys. zł.)

Po zmianie zakresu przedsięwzięć realizowanych w 2019r przegłosowanych przez mieszkańców postanowiono ( w jednogłośnym głosowaniu ) pozostałe z ubiegłego roku środki  oraz tegoroczny fundusz sołecki w kwocie 36.218,05 zł rozdysponować na następujące cele:

- zakup oklein do okien ( zamiast rolet) do sali gimnastycznej

- zakup 3 mat edukacyjnych

- sfinansowanie zabawy i paczek dla dzieci z okazji Mikołajek

- zakup strojów dla Koła Gospodyń Wiejskich

- zakup namiotu plenerowego

- remont małej sali w Domu Kultury

- dofinansowanie organizacji Letniej i Zimowej Siemoniady oraz cyklicznej imprezy Babski Comber

- zakup siedzisk, sof i puf dla biblioteki w Siemoni

- zakup książek dla biblioteki szkolnej

- dofinansowanie organizacji jubileuszu 10-lecia  Stowarzyszenia:"Siemonia-Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość"

W związku z petycją mieszkańców dotyczącą  dobudowy ekranów akustycznych ze względu na  znaczne zwiększenia się hałasu na  autostradzie, Pani wójt  zwróciła się do Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad o powtórzenie po 5 latach od oddania inwestycji badań stężenia hałasu.  Niestety bezskutecznie. Wobec odmowy tych działań zwrócono się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska o wymuszenie na GDDiA ponownych badań i zabudowę ekranów. Pod petycją zebrane zostały podpisy mieszkańców.

Dyskutowano również nad skutkami i zagrożeniem dla mieszkańców w związku z pożarem składowanych na prywatnej posesji w pobliżu lasu materiałów tekstylnych. Przypomnijmy, że w akcji gaszenia pożaru brało  udział 29 Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej, 15 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych, jedna grupa specjalistyczna Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego oraz śmigłowiec. Ponadto do działań skierowano Policję, Służbę Leśną, Pogotowie Energetyczne i 4 koparko-ładowarki. Cała akcja pochłonęła 1.200.000 zł – na tyle wstępnie wyliczono koszty tej interwencji.

Obecnie prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Na tę chwilę wydana jest decyzja likwidacji składowiska i usunięcia odpadów. Sprawa jest skomplikowana ze względu na właścicieli działki, z których jeden przebywa w więzieniu a drugi nie poczuwa się do odpowiedzialności. A skądinąd działka jest obciążona hipoteką.

Gminne Centrum Kultury i Sportu otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na bezpłatne zajęcia kulturowe. Edukacja kulturalna, bo tak nazywa się projekt ma na celu integrację i rozwój osobisty w czterech dziedzinach. Organizowane zajęcia dla mieszkańców będą dotyczyły teatru, tańca, fotografii, a także malarstwa.

Spotkania organizacyjne rozpoczną się już 6 września 2019r.

  • Spotkanie organizacyjne dotyczące warsztatów z malarstwa odbędą się w Amfiteatrze w Rogoźniku dla dzieci i młodzieży o godzinie 17:00, a dla dorosłych i seniorów o godzinie 18:00
  • Spotkanie organizacyjne dotyczące warsztatów tanecznych i artystycznych odbędzie się w Domu Kultury w Sączowie o godzinie 17:00 dla dzieci i młodzieży, a dla dorosłych i seniorów o godzinie 18:00
  • Zapisy można również wysyłać poprzez adres email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • LICZY SIĘ KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
 
Drukuj PDF

 




Tradycyjnie, jak co roku, podczas pikniku na Orliku,  członkowie  Zarządu naszego Stowarzyszenia: "Siemonia - Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość" organizują turniej gry w bule.

Z roku na rok rozgrywki te cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Uczestniczą w nich nie tylko mieszkańcy naszej gminy ale również sąsiedzi z Wojkowic czy Piekar Śląskich.

Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie. Liczymy na sprzyjającą pogodę i wspaniałą atmosferę . Zapraszamy serdecznie !!!

 
Drukuj PDF

 


SPOTKANIE SOBÓTKOWE


ANNO DOMINI 2019

 

 

Zarząd Stowarzyszenia: "Siemonia - Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość"

jak co roku  zaprosił swoich członków, sympatyków a także wszystkich bez wyjątku mieszkańców Siemoni na tradycyjne spotkanie sobótkowe  w drugi dzień "Zielonych Świątek " czyli 10 czerwca 2019r.

Wyjątkowo, tym roku, ze względów organizacyjnych, spotkaliśmy się nie, jak co roku, u podnóża Góry Korzystnej, ale na placu przy Domu Parafialnym w Siemoni.

I tak wspólne biesiadowanie, przy ogromnym grillu pełnym kiełbasek i pysznego pieczystego rozpoczęliśmy  o godz.17.00

Mimo ogromnego upału i niespodziewanej zmianie lokalizacji cieszyliśmy się z ogromnej frekwencji i wspólnej zabawy przy niewielkim (ze względów bezpieczeństwa) ognisku i niestety …. straszliwie kąsających komarach.

Dziękujemy pięknie WSZYSTKIM za udział w sobótkowym spotkaniu i wierzymy, że uda nam się wspólnie ocalić od zapomnienia te piękne ludowe tradycje, obrzędy i wierzenia ludowe związane z tym świętem.

Zielone Świątki były w Polsce od wieków radosnym świętem rolników i pasterzy - również dzisiaj, to chrześcijańskie święto, powinno być  świętem naszej wiejskiej kultury i tradycji.

Nie wstydźmy się tej tradycji i obyczajów przodków, to nie zabobony, a świadectwo naszej kultury.


 
Drukuj PDF

 
Drukuj PDF

 

Stowarzyszenie "Siemonia - Przeszłość Teraźniejszość Przyszłość "  w ramach współpracy z Klubem Sportowym Płomień Sączów

bardzo serdecznie zaprasza nie tylko członków Klubu  Sportowego czy członków Stowarzyszenia,

ale wszystkich zainteresowanych i chętnych  do gry w bule

w każdą środę o godz. 16.00 na boisko "Orlik" w Sączowie (oczywiście przy dobrej pogodzie).


Dla przypomnienia:

Petanque boule (gra w bule) - to tradycyjna francuska gra towarzyszka, z elementami zręcznościowymi. Bardzo popularna w szczególności w południowej Francji (Prowansja), ale uprawiana także w innych regionach Francji i w innych krajach, szczególnie śródziemnomorskich. Występująca coraz częściej w Polsce, głównie w parkach i na niewybetonowanych skwerach.

Zasady gry

Rozgrywka odbywa się na placu (zwanym bulodromem), np. na utwardzonym piasku, o wystarczających wymiarach (które dla gry turniejowej wynoszą min. 15×4 m) i polega na rzucaniu z wytyczonego okręgu stalowymi kulami (bulami; fr. boule - kula) o średnicy od 70,5 do 80 mm (ciężar od 650 do 800 g) w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki o średnicy od 25 do 35 mm nazywanej po francusku cochonnet, co znaczy prosiaczek (w Polsce częściej używa się nazwy świnka).

Partię rozgrywa się w jednym z trzech możliwych składów:

  • single (fr. tête-à-tête) - jeden gracz przeciwko drugiemu, gracze mają po 3 bule;
  • dublety - w dwóch zespołach dwuosobowych, każdy gracz ma 3 bule;
  • triplety - w dwóch zespołach trzyosobowych, każdy gracz ma 2 bule.

Każda partia składa się z kilku rozgrywek. Rozgrywka - to okres od wyrzucenia świnki do wyrzucenia przez graczy ostatniej kuli.

W danej rozgrywce każdy gracz stara się umieścić swoją bulę jak najbliżej świnki lub wybić punktujące (stojące najbliżej świnki) bule przeciwnika. Rzuca zawsze zawodnik drużyny, której kula aktualnie nie punktuje (nie znajduje się najbliżej świnki).

Po wyrzuceniu wszystkich kul gracze podliczają punkty: zdobywa je tylko zwycięzca rozgrywki (którego kula stoi najbliżej świnki), który otrzymuje punkt za każdą bulę umieszczoną bliżej świnki niż najbliższa śwince bula przeciwnika (najniższy możliwy wynik rozgrywki to 1 pkt. (bądź 0 w przypadku remisu, najwyższy w przypadku gry drużynowej 6 pkt., przy singlach - 3 pkt.). Partię wygrywa osoba bądź zespół, który osiągnął jako pierwszy 13 punktów.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej gry i zabawy!

 

IV WIOSENNY TURNIEJ SPORTOWY

18 maja 2019r

Miejsce: Kompleks boisk sportowych "Orlik" Sączów ul. Wolności 31

Program:

10:00 Turniej piłki nożnej dla dorosłych,

12:00 Turniej piłki siatkowej dla dorosłych,

13:00 Turniej gry w bule

15:00 Turniej piłki nożnej dla dzieci


Na tym, corocznie organizowanym turnieju pojawiło się wielu uczestników, którzy postawili na dobrą zabawę i zdrową rywalizację. Tym razem wyjątkowo dopisała, kapryśna w poprzednich latach pogoda.

Sportową sobotę rozpoczął mecz piłki nożnej w kategorii dorosłych. Pasjonująca i zacięta gra zakończyła się sukcesem KS Płomień Sączów. Po piłce nożnej przyszedł czas na rozgrywki siatkarskie. W szranki stanęli między innymi pracownicy Gminy Bobrowniki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Dobieszowic, drugie  zajęli przedstawiciele gminy, na trzecim uplasował się Kiss Bobrowniki.

Kolejnym punktem programu był mecz piłki nożnej w kategorii dziecięcej. I tu zwyciężyła drużyna Skrzatów Płomienia Sączów. W międzyczasie przy boisku, odbywały się rozgrywki rodzinnej gry w bule. Dyscyplina ta, promowana od kilku już lat przez nasze Stowarzyszenie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców gminy Bobrowniki i tak też było tym razem. Do rywalizacji przystąpiły drużyny nie tylko z naszej gminy ale także z Wojkowic i Piekar Śląskich.

Dla uczestników wiosennego pikniku przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi mogli spędzić miło czas w towarzystwie animatorów, którzy przygotowali dla nich wiele niespodzianek.  Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników przewidziano smaczny poczęstunek oraz nagrody. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzony czas nie tylko dostarczył wszystkim miłych wrażeń ale pozwolił także na bliższe poznanie się i ... że za rok z ogromną przyjemnością spotkamy się znowu.



Zapraszamy do obejrzenie relacji z imprezy - zobacz!


 

 

 


Strona 8 z 15